Vývoj hipstera

Včera jsem na nádraží zahlédl nový typ hipstera, kterého jsem si všiml už v létě. Jeho poznávacím znakem je dlouhý tenký plášť, něco mezi baloňákem a trenčkotem, a lehce zanedbaný vzhled. Jak jsem pochopil, chodí tak oblékaní hlavně umělci. Vlastně je to už několikáté vtělení hipstera. Začalo to těmi hubenými kluky v tenkých džínách. Vypadali nějak takhle:

hipster-guy-fashion-1

To byla docela dlouhá fáze v době, kdy se o hipsterech ještě moc nemluvilo. Potom přišel lumbersexuální horal s vousy, v mnohém naprostý opak rachetického hocha z města.

hipster1-001-titulka

Jenže postupně se důraz na vous ála pecen chleba přestal tolik zdůrazňovat. Někteří hipsteři tohoto typu k tomu nosili vlasy v drdolu, až někoho napadlo si vlasy pod tím drdolem oholit a byl z toho samurajský účes, který se rozšířil takřka pandemicky. Lumbersexualita se postupně oslabovala, samurajský hipster zjemnil a začal působit spíš metrosexuálně. Připomíná mi vlastně dřívější vlnu office punkáčů.

No  a dnes je to komplikované, protože hipsterství se rozředilo a rozšířilo. Uvidíme, jestli se ten hipster s pláštěm prosadí. Mezitím také zdá se mi vadne coolness hipsterské plátěné tašky, nosí se ty retro baťohy a taky ty vakovité malé. Třeba ještě přijde doba bondyovské igelitky:).